07.07.2017    Фестиваль вин Умбрії від Lungarotti, 7- 16 липян, 2017
Наш новий фестиваль присвячений винам Умбрії від родини Lungarotti
Ім'я Джорджіо Лунгаротті, засновника господарства, корінного умбрійця, знакове для виноробства Умбрії та й Італіїї вцілому. "Він створив червоне Rubesco і наніс Умбрію на винну карту світу". Був одним з перших в Італії, хто виборов статус DOC для своїх земель, створивши зону Torgiano DOC (вже в 1990 вона отримала статус DOCG). У 2000 році Lungarotti побудували господарство у Монтефалько і з 2003 року виробляють славнозвісне Sagrantino DOCG - вино з рідкісного автохтону, единого, що дозволений у Sagrantino di Montefalco DOCG. У 2014 році це господарство отримало статус "органік" для своїх вин. 
У фестивальній програмі - білі Torre di Giano DOC, 2016 та Torre di Giano, Vigna Il Pino DOC, 2011, червоні Rubesco DOC, 2013 та Rubesco Riserva “Vigna Monticchio” DOCG, 2011, а також Sagrantino DOCG, 2011. 
16.06.2017    Вина Тоскани від Marchesi de’Frescobaldi, 16 - 25 червня, 2017
Наш новий фестиваль - про легенду. 
Marchesi de’Frescobaldi - рід, який вже більше тисячі років творить історію земель Тоскани, сімсот з них - історію виноробства цього краю. Дев'ять маєтків-господарств, кращі виноградники, бездоганна репутація, великі вина. Від нас - нагода спробувати вина Frescobaldi by glass. 
Сервіруємо біле Albizzia, Chardonnay IGT 2015 року (тосканське шардоне з лінійки "The classics.The modern"), червоні - Chianti Castiglioni DOCG (класичне кьянті дому Фрескобальді дуже вдалого 2015 року), Tenuta di Castiglioni IGT 2014 (iconic wine, зразок принципу поєднання традиції і модерного підходу до її трактування) та Montesodi IGT 2012 (найкраще втілення Санджовезе з Castello Nipozzano, виготовляється лише у найвдаліші роки).
Приходьте. 
02.06.2017    Фестиваль вин Фріулі від Lorenzon, 2 - 11 червня, 2017 року
Наш новий фестиваль присвячений винам Фріулі від родини Lorenzon - одного з найкращих виноробів регіону Фріулі-Венеція-Джулія. 

Покажемо свіже, молоде, невибагливе, але достатньо самобутнє (From the colours of Summer) Sauvignon Blanc, Borgo dei Vassali DOC 2015 року, та три вина I Feudi di Romans, класичної  лінійки, що є гордістю та історією родини Lorenzon, - білі Traminer Aromatico (2014) і Chardonnay (2015), та червоне Refosco (2015).

Подробиці - за столиком у Пантагрюелі)) Чекаємо.
 
10.02.2017    Фестиваль вин Калабрії від Librandi, 10 - 19 лютого, 2017
Наш новий фестиваль присвячений Калабрії, а точніше винам господарства Librandi - гордості регіону, символу відродження калабрійського виноробства. Виноградники Librandi нараховують близько 200!! автохтонних сортів (автохтони становлять 80% виробництва господартсва).  До вин Librandi прихильний Gambero Rosso.
Покажемо два білих - Cirò Bianco DOC і Critone, Val di Neto IGT  (обидва 2015 року); та два червоних - Duca Sanfelice, Cirò Rosso Classico Superiore Riserva DOC (Gaglioppo 100%) 2012 року та Magno Megonio, Val di Neto IGT (Magliocco 100%) 2013 року. 
Приходьте.
 
02.12.2016    Фестиваль вин Фріулі від Livio Felluga та вин Венето від Speri, 2 - 11 грудня, 2016
Наш новий фестиваль присвячений білим винам Фріулі від Livio Felluga та червоним винам Венето від Speri.

Livio Felluga навряд чи потребує представлення - бренд впізнаваний на світовому ринку вина, господарство з трійки найкращих у Фріулі, родина, п'ять поколінь якої закохані у свою землю і лози. До речі, на винних етикетках Livio Felluga - карта їх виноградників, намальована ще у 1956 році. Вдалий маркетинговий хід, але й він - данина особливого ставлення до своєї землі. 
У рамках нашого фестивалю покажемо Friulano, Friuli Colli Orientali DOC 2014, Sauvignon, Friuli Colli Orientali DOC 2015 та Illivio, Friuli Colli Orientali DOC 2014 (між іншим, з трьома келихами від Gambero Rosso).

Speri - так само родинне господарсво, засноване ще на початку 19 ст. Один з найсильніших представників Valpolicella Classica zone, охоронителі традицій Вальполічелли, королі Амароне - члени асоціації Famiglie dell'Amarone d'Arte, найвпливовішої організації Valpolicella DOC, до складу якої входять десять сімей-виноробів цього регіону, кожна з яких має гідну історію. Вже сьоме покоління Спері, як і раніше, роблять вино виключно зі своїх лоз, працюють на своїй землі і своїми силами контролюють увесь процес виробництва. 
Сервіруємо Valpolicella Classico DOC 2015, Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC 2014 та Amarone della Valpolicella Classico, Vigneto Monte Sant’Urbano 2011

Сімейний вийшов фестиваль. Зірковий. Приходьте. 
28.10.2016    Фестиваль вин Тоскани, 28жовтня - 6 листопада, 2016
Наш новий фестиваль присвячений Тоскані. 
Білі представлені винами славетного Barone Ricasoli. Сервіруємо легке квіткове Brolio Bianco та складніше, більш харáктерне Torricella, обидва 2015 року. 
Червоні представлені Chianti Classico від Castelli del Grevepesa та Tenuta di Nozzole
Castelli del Grevepesa - це невеликий кооператив, заснований понад 50 років тому, до якого входять 18 виноробів. Їх виноградники розташовані практично по всій території Кьянті Классіко, а відтак Castelli del Grevepesa може похвалитися, певно, найбільшою серед виробників різноманітністю Кьянті . Покажемо Castelgreve та Clemente VII, обидва Chianti Classico Riserva 2010 року.
Tenuta di Nozzole - це особистий маєток і господарство славетного Джованні Фолонарі. Сервіруватимемо Nozzole (Chianti Classico) 2013 року - вино з історією (перший вінтаж датується 1971 роком) - глибоке, з характерними нотами стиглої вишні, з м 'якими танінами і довгим післясмаком.
Приходьте. 
02.09.2016    Фестиваль вин П'ємонту: біле від Abbona, червоні від Guido Porro, 2 - 10 вересня, 2016
Наш новий фестиваль присвячений винам П'ємонту. 
Білі представлені легким літнім  Roero Arneis Tistin від Марціано Аббона.
 Акцент на червоному, бо є привід - на українському ринку вина з'явився новий італійський  виробник - Guido Porro. Це родинне господарство із виноградниками у Serralunga d’Alba (так званій "землі Бароло"), традиційним підходом, невеликими обсягами виробництва та зірковою славою. Отже, наступні десять днів сервіруватимемо Barbera d'Alba 2014, Barolo DOCG Santa Caterina (2011) та Barolo DOCG Lazzairasco (2011) - володаря трьох келихів і найбільшу гордість Гуідо Порро.
Подробиці при зустрічі.
 
20.05.2016    Фестиваль вин Тоскана від Fattoria Le Pupille, 20- 29 травня, 2016
Біле Poggio Argentato 2015 року, червоні - Pelofino 2014, Morellino di Scansano DOCG  2014 та Saffredi, Maremma Toscana IGT 2007, а також десертне SolAlto, Maremma Toscana IGT 2005. Це програма фестивалю, який ми розпочали сьогодні - тосканські вина від Fattoria Le Pupille. Господарство розташоване у Морелліно, належить чарівній Елізабетті Гаппетті (aka The Lady of Morellino) і, незважаючи на невеликі розміри і молодість (перший врожай було зібрано у 1982-83 роках), є яскравим  гравцем міжнародного ринку вина. 

P.S. Зайдіть на сайт господарства, тоді вам неодмінно захочеться зайти до нас і спробувати вино - такі там теплі історії і душевні описи. 
 
05.02.2016    Фестиваль вин Сицилії від Girolamo Russo, 5 - 14 лютого, 2016
Наш новий фестиваль про вина з красивою історією, гідною кіносценарія і, як мінімум, долі "Гарного року" Рідлі Скотта :) Наступні десять днів ми сервіруємо сицилійські від Girolamo Russo.

У 2005 році після раптової смерті батька, Джіроламо Руссо вирішив не продавати землі, залишив кар'єру професійного піаниста і письменника і почав обробляти старі родинні виноградники на північному схилі Етни навколо містечка Пассопіщаро (кажуть, що там є лози, яким близько ста років) і реставрувати старі винні погреби під своїм маєтком.

Зараз, одинадцять вінтажів потому, синьор Руссо є одним з найцікавіших та найбільш затребуваних виноробів зі схилів Етни і, очевидно, найкращим місцевим виробником Nerello Mascalese. Суворо дотримуючись органічного виноробства, він робить елегантні, м'які, але, разом з тим, дуже непрості вина з чудовим потенціалом для витримки.

В межах нашого фестивалю покажемо одне біле Nerina, Etna Bianco DOC (2014), і три червоних: à Rina, Etna Rosso DOC (2013),  Feudo di Mezzo, Etna Rosso DOC (2011) - вінтаж, що за результатом сліпої дегустації Wine Spectator отримав дуже пристойні бали, San Lorenzo, Etna Rosso DOC (2012).

P.S. Новий десерт від Шефа у спеціальному меню - горіхова тарта з шоколадним кремом. 
04.12.2015    Наш новий фестиваль: вина Сицилии від Occhipinti (4 - 20 грудня), 4- 20 грудня
В Пантагрюелі розпочався фестиваль сицилійських вин від молодого, аде лостатньо самобутнього господарства Occhipinti. Очолює його племінниця Джусто Оккіпінті, партнера відомої сицилійської виноробні COS, - Аріанна Оккіпінті. Вона закохана у свою землю, її історію (особливо ту, що стосується традицій сицилійського виноробства), практикує органічне землеробство, у погребі використовує спонтанну ферментацію, не освітлює і не фільтрує вино. Кріс традиційного для Сицилії потужного Nero d'Avola, в Occhipinti вирощують автохтон Frappato (власне, він дозволив отримувати тонкі, елегантні вина, які Аріанна вважає втіленням своєї давньої мрії), білі сорти Albanello та Zibibbo (Мускат Олександрійський). Попри молодість Аріанни (перший вінтаж був випущений у 2006 році, коли їй було 24 роки), винні критики вже вільно оперують терміном "Arianna Occhipinti style", в основі якого - елегантність та ароматність вина.

В межах фестивалю покажемо біле SP68 Bianco, Sicilia IGT (2014), червоні: SP68 Rosso, Sicilia IGT (2014), Il Frappato, Sicilia IGT (2013) та Siccagno, Sicilia IGT (2012)

 
 1    2   
Про остерію   Меню   Винна мапа   Інтер'єр   Новини та події   Ессе   Книга відгуків  

© Пантагрюель. Усі права захищено. При використанні матеріалів з сайту посилання на www.pantagruel.com.ua є обов'язковим.